GE Appliances

Studium przypadku

Wprowadzanie zmian w GE Appliances dzięki cyfrowym danym pomiarowym 3D

Inżynierowie produkcji z GEA podejmują lepsze decyzje dzięki szybszemu i łatwiejszemu dostępowi do danych CAD i pomiarów 3D

GE Appliances, firma z grupy Haier, produkuje urządzenia grzewcze i kuchenne od 1907 r. Jej siedziba główna mieści się w 750-akrowym zakładzie Appliance Park w Louisville w stanie Kentucky. Firma zatrudnia ponad 8000 osób. Opracowała takie innowacje produktowe, jak pierwszy samooczyszczający się piekarnik i mikrofalówka montowana nad kuchenką. Jako jedna z pierwszych firm wprowadziła zestaw artykułów gospodarstwa domowego wykorzystujących łączność Wi-Fi i produktów współpracujących z asystentami Google Home i Amazon Echo. Dzięki temu zdobyła nagrodę Smart Appliance Company of the Year w konkursie Internet of Things Breakthrough Awards trzy lata z rzędu.

Wyzwanie

Wytwarzanie artykułów gospodarstwa domowego może być niezwykle złożonym przedsięwzięciem ze względu na wiele linii produktów i setki części, z których składają się poszczególne produkty. Starając się wypracować najlepszy sposób na uzyskanie wysokiej jakości produktów i wysokiej efektywności produkcji, a także dbając o przyszły rozwój firmy, kierownictwo GE Appliances doszło do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jednego oprogramowania do obsługi różnych urządzeń pomiarowych, agregacji danych pomiarowych 3D i udostępniania tych danych inżynierom.

Rozwiązanie

Oprogramowanie PolyWorks|DataLoop™ eliminuje bariery i silosy danych, a także zapewnia bezproblemowy dostęp do danych wszystkim osobom, którym potrzebne są cyfrowe dane pomiarowe 3D. To skalowalne rozwiązanie do zarządzania danymi radzi sobie z ogromnymi ilościami danych metrologicznych wytwarzanych przez wiele źródeł pomiarów (CMM, skanowanie laserowe itd.) i udostępnia je inżynierom i decydentom w organizacji. Zespoły mogą równocześnie mierzyć części, przeglądać wyniki, rozwiązywać pojawiające się problemy i aktywnie dopasowywać procesy produkcyjne, co znacząco poprawia produktywność i jakość produktów.

 

„Dane 3D nie są aż tak cenne, jeśli inżynierowie nie mają do nich dostępu”.

Dave Leone, starszy dyrektor w dziale projektowania i kontroli wymiarowej